Kredyt online-kredyt przez internet

20 lutego
11:13 2012

W dzisiejszych czasach można zaciągnąć kredyt nie wychodząc nawet z domu. Zarówno banki internetowe jak również banki tradycyjny oferują tak zwany kredyt online, gdzie wszystkie formalności załatwiamy telefonicznie i droga poczty elektronicznej i tradycyjnej.

Kredyt online to przede wszystkim produkt banku internetowego. Z kolei bank internetowy to stosunkowo nowe zjawisko na naszym rynku. W dobie gwałtownie rozwijającego się internetu powstały banki, które swa działalność prowadza jedynie wirtualnie.
Co zrobić aby zaciągnąć kredyt online? To nic prostszego! Na początek należy wiedzieć, który bank nas najbardziej interesuje, a nie tyle bank co jego oferta. Aby sprawdzić, które z nich przodują na rynku należy przejrzeć kilka rankingów klasyfikujących kredyty online. Następnie warto obliczyć raty tych kredytów za pomocą kalkulatora kredytowego.

Kredyt online- jak to działa?

Jak zaciągnąć kredyt online? A więc po wybraniu oferty, która naszym zdaniem najlepsza należy na stornie tegoż banku wypełnić odpowiedni formularz, którzy składa się między innymi z naszych danych osobowych i szczegółach dotyczących naszych finansów. Następnie konsultant banku oddzwania do nas w celu ustalenia dalszych szczegółów i podjęcia odpowiednich kroków. Później zazwyczaj drogą elektroniczna dostajemy umowę kredytową, którą należy oczywiście dokładnie przeczytać. Taką samą umowę przywozi do nas kurier, umowę należy podpisać i odesłać z powrotem do banku. Jeśli wszystkie czynności przebiegły pomyślnie pieniądze na naszym koncie zjawia się w przeciągu paru dnia. Należy jednak pamiętać, że gdy korzystamy z produktu jakim jest kredyt online nie mamy możliwości osobistego spotkania się z pracownikiem banku. Chyba ze są to wyjątkowe sytuacje. Dlatego produkt ten nie jest skierowany dla osób , które przebuja werbalnego kontaktu z bankiem.