Kredyt przez Internet

29 lutego
20:09 2012

Internet jest kopalnią już nie tylko wiedzy, ale także kopalnią usług. Coś, co jeszcze dziesięć lat temu niewielu ludziom mogłoby przyjść do głowy, dziś jest faktem. Zakupy na portalach aukcyjnych już były, ale od całkiem niedawna można także wziąć kredyt przez Internet. Mało który bank nie daje swoim klientom takiej możliwości. Po co tracić czas na wychodzenie z domu i stanie w kolejkach, skoro można zaciągnąć zobowiązanie kredytowe składając wniosek online?
Kredyt przez Internet jest znakomitym rozwiązaniem dla osób zapracowanych lub mających problem ze zdrowiem. Nie ma co ukrywać, że to wygodna opcja dla tych, którym się zwyczajnie nie chce. Dużym plusem takiego kredytu jest fakt, że nie tracimy czasu na dojazdy do banków i siedzenie w kolejkach z myślami typu „Jak długo jeszcze?”. Wystarczy tylko wejść na stronę banku, którego oferta zachęciła nas najbardziej i wypełnić wniosek dostępny w sieci. Zazwyczaj nie będziemy musieli długo wypełniać. Nasze dane osobowe i adresowe oraz preferowaną przez klienta porę kontaktu. Można spodziewać się, że jeśli w formularzu nie ma opcji preferowanej godziny lub dnia na rozmowę z doradcą, to odezwie się on do nas w ciągu kilku minut lub na przykład godziny. W tym czasie można zająć się swoimi sprawami. W banku niestety musielibyśmy siedzieć bezczynnie czekając, aż doradca skończy rozmowę z poprzednim klientem.
Kiedy po złożeniu wniosku zadzwoni doradca i przedstawi nam szczegółowo ofertę, to można liczyć, że również bez wychodzenia z domu będziemy mogli spodziewać się umowy. Niektóre banki, takie jak Eurobank czy Alior Bank wyślą nam umowę kurierem. Pamiętajmy jednak, żeby umowę przeczytać i podpisać w obecności kuriera, aby nie było żadnych niespodzianek i aby kredyt przez Internet nie okazał się strzałem jak kulą w płot, lecz strzałem w dziesiątkę.