Najtańszy kredyt gotówkowy na 50 000 zł. Ile wyniesie rata?

21 lutego
22:38 2017

Kwota 50 tys. zł pozwoli nie tylko na zaspokojenie bieżących potrzeb kredytobiorcy. Można za nią zakupić nawet średniej klasy samochód. Ile może wynieść miesięczna rata takiego kredytu?

Wszystko zależy od oferty bankowej, od rzeczywistych kosztów oraz warunków kredytowania i spłaty kredytu. Z pewnością pomoże w wybraniu kredytu na 50 tys. zł – i nie tylko w takiej kwocie – kalkulator kredytowy, a także zestawiania najlepszych kredytów gotówkowych proponowanych przez porównywarki internetowe. Porównanie ofert takich kredytów pomoże ubiegającym się o pożyczenie w bankach pieniędzy wybranie dla siebie jak najkorzystniejszego kredytu.

Z pewnością tańsze będą oferty internetowe, dlatego należy sprawdzić oferty kredytów gotówkowych online, ale w co najmniej kilku bankach. Banki mają różne RRSO i różne warunki kredytowania oraz spłaty kredytów. Na przykład przy RRSO 11,60 proc. rata miesięczna kredytu na 50 tys. zł może rozpoczynać się już od kwoty ok. 1300 zł, natomiast do 1330 zł przy RRSO 13,28 proc. Należy również wiedzieć, że na stronach internetowych porównywarek kredytowych można znaleźć zestawienia najkorzystniejszych i najtańszych kredytów na podstawie okresu spłaty takiego zadłużenia.

Biorąc 50 tys. zł kredytu w Getin Banku na 24 miesiące, przy ratach równych i bez ubezpieczenia oraz przy RRSO 12,34 proc., rata miesięczna wyniesie 2.346,38 zł. Bank pobiera również prowizję w wysokości 5,99 proc. W BNP Paribas przy tych samych parametrach kredytu, ale innej RRSO, która wynosi w tym banku 13,60 proc., rata miesięczna wynosi 2.326,63 zł. Dzieje się tak z uwagi na niższą prowizję wynoszącą 2,99 proc., ale należy dodać, że jest to kredyt z ubezpieczeniem. Z kolei w banku BPH RRSO wynosi już 16,80 proc., a rata kredytu oscyluje w granicach 2.440 zł, przy prowizji 5,9 proc. Kredyt ten nie jest ubezpieczony. Oczywiście, warto też sprawdzić oferty innych banków, bowiem niemal z reguły tańsze kredyty gotówkowe mają też takie banki, jak ING Bank Śląski, mBank, Eurobank, Bank Pocztowy czy Bank BGŻ.

Wybierając dla siebie jak najtańszy i najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, powinniśmy się kierować pewnymi wskazówkami. Przede wszystkim nie należy brać kredytu w pierwszym z brzegu banku. Należy przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert bankowych. Nie należy kierować się oprocentowaniem nominalnym, ale rzeczywistymi kosztami kredytu. Poza tym powinno się korzystać z kalkulatorów kredytowych oraz zestawień porównywarek kredytowych. Nie traktujmy ich jak wyroczni, lecz jedynie jako wskazówki niezbędne w poszukiwaniach jak najkorzystniejszych ofert. Poza tym każdy kredyt, nawet gotówkowy, należy dopasować nie tylko do potrzeb i oczekiwań klienta, ale również do jego możliwości finansowych.